Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Filiżanki, czarna kawa i inne przyjemności

Filiżanka czarnej kawy

z maleńkim kruchym szczęściem.

Niecierpliwość, nuda, zawiść,

Filiżanka codziennie i częściej.

Barbara Nawratowicz - Filiżanka czarnej kawy

Herbata i kawa w filiżankach porcelanowych

Jaką kawę można pić w filiżance porcelanowej do kawy? Przede wszystkim mowa tutaj o espresso, czarnej kawie Americano oraz cappuccino. Espresso to mocna kawa o pojemności ok. 50 ml. Najlepszym domowym sposobem na zrobienie pysznej, aromatycznej kawy jest użycie kawiarki ciśnieniowej. W naszym sklepie również znajdziecie szeroki wybór kawiarek na gaz oraz kawiarek na indukcję. Do espresso warto wybrać filiżanki o pojemności do 70 ml. Do kawy czarnej oraz do cappuccino polecamy wybrać tradycyjny rozmiar filiżanek o pojemności 200-220 ml. Najlepszym wyborem będą filiżanki porcelanowe, ponieważ charakteryzują się one pięknym kolorem i przyjemną w dotyku fakturą. Ponadto porcelana jest bardzo lekka i delikatna — będzie ozdobą każdej jadalni i kuchni.

Filiżanki porcelanowe, które sprzedawane są pojedynczo to świetny prezent dla osób, które kolekcjonują porcelanę. W wielu polskich domach możemy spotkać jeszcze eleganckie, wystawne kredensy właśnie z porcelaną i szkłem. Nie jest to passe, ponieważ stary kredens jest bardzo modną ozdobą nawet wnętrz nowoczesnych. Kredens dodaje elegancji i szyku każdym wnętrzom. W naszym sklepie znajdziecie duży wybór pojedynczych filiżanek, które często są elementami większych kolekcji. Jeśli celebrujemy czas picia kawy lub herbaty, sami możemy zafundować sobie piękną filiżankę w ulubionym przez nas kształcie.

Wskazówka jak zrobić idealne cappuccino.

Niezbędny do tego będzie ekspres do kawy z dyszą do spieniania mleka. Proporcje są następujące: 25 ml mocnego espresso oraz 125 ml spienionego mleka. W pierwszej kolejności do filiżanki wlewamy kawy, następnie zdecydowanym ruchem dolewamy ubitego mleka. Ozdobą może być szczypta sypkiej czekolady lub kakao.

Filiżanka porcelanowa ze spodkiem jest również bardzo lubiana przez miłośników herbat. Szczególnie mówimy tutaj o koneserach herbaty liściastej, której parzenie wymaga odpowiedniej wiedzy. Celebrowanie czasu z filiżanką herbaty jest równie popularne co celebrowanie czasu z filiżanką dobrej kawy. Eleganckie filiżanki z porcelany często są używane przy spotkaniach towarzyskich przy herbacie z rodziną i znajomymi, dlatego warto mieć w szafie piękne filiżanki porcelanowe.

Filiżanka ze spodkiem "Zabawna inteligentna skromna" - 26 zł

Przepis na aromatyczną herbatę z nutą pomarańczy, rozmarynu i śliwek.

Zagotuj wodę i przygotuj herbatę Earl Grey ze skórką pomarańczy w dzbanku.

Kiedy już herbata się zaparzy, dodaj do niej małą gałązkę rozmarynu, suszone śliwki, pomarańczę i łyżkę miodu.

Przygotuj ulubioną filiżankę i delektuj się smakiem pysznej herbaty.

Filiżanki termiczne z podwójną ścianką

Szczególnym rodzajem filiżanek są filiżanki termiczne z podwójną ścianką. Filiżanki są całkowicie przezroczyste, dzięki czemu kawa w nich podana wygląda wyjątkowo dobrze. Co wyjątkowego jest w tych filiżankach? Dzięki podwójnej ściance filiżanki posiadają izolację termiczną, która sprawia, że ciepło ma trudno wydostać się ze środka i napój pozostanie gorący na dłużej, a dodatkowo zewnętrzne ścianki nie nagrzewają się i nie będą parzyły naszych dłoni.

Filiżanki termiczne z podwójną ścianką Duo 4 szt. 280 ml- 72,90 zł

Komplet filiżanek do kawy i herbaty

Wiele marek oferuje komplety filiżanek do kawy i herbaty, które składają się zazwyczaj z sześciu sztuk filiżanek ze spodkami. Serwis kawowy taki zazwyczaj jest uzupełnieniem domowej zastawy stołowej. Wybierając komplet filiżanek, warto kierować się stylem zastawy, którą już posiadamy. Pojedyncze filiżanki możemy wybierać w różne zdobienia, gdzie są to najczęściej zdobienia kwiatowe. Zestaw sześciu filiżanek warto kupić w kolorze białej porcelany lub ecru tak, aby był neutralny i pasował do zastawy, którą używamy na co dzień i od święta.

Filiżanki porcelanowe Fala Ambition 6 szt. 220 ml - 108,90 zł