Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Wszystko o legowisku dla psa

Zadbanie o odpowiednie legowisko dla psa jest bardzo ważne! Koniecznie należy obserwować czworonoga i jeżeli niechętnie kładzie się w swoim łóżeczku lub woli położyć się na podłodze, to być może pora zmienić legowisko. Latem prócz legowiska dobrze zaopatrzyć psa również w matę chłodzącą, która pozwoli mi odsapnąć od uciążliwych upałów.

Jak przygotować legowisko dla psa?

Posłanie psa powinno spełniać wiele ważnych zasad!

  • Miękkie i przyjazne dla zwierzaka — Psy pomimo sierści mają skórę wrażliwszą niż ludzie.
  • Odporne na pazury i zęby — To szczególnie ważne w przypadku szczeniaka i psów, które lubują się w zabawach przy użyciu kłów i pazurów.
  • Łatwe do utrzymania w czystości — To ważne, abyśmy mogli łatwo przeprać legowisko w razie zabrudzenia.
  • Odpowiednio duże — Posłanie psa powinno pozwalać mu na całkowite wyciągnięcie się na łóżeczku. Dodatkowo warto dodać kilka centymetrów na zabawki, które zwierzaki często znoszą do swojego posłania.

Gdzie umieścić posłanie dla psa?

Nie ma jednej zasady, jaką powinniśmy zastosować przy umiejscowieniu legowiska dla naszego psiaka. Większość psów będzie wolała legowisko na uboczu, w miejscu, gdzie rzadziej chodzą ludzie. Powinno być to ustronne miejsce, w którym często jest zgaszone światło. Najlepiej, aby łóżeczko znajdowało się z dala od balkonu, przeciągów, ale i niezbyt blisko grzejnika. No i koniecznie daleko od głośników czy komputera, zwierzak słyszy wszystko znacznie głośniej od nas!

To jednak zasady określające stosunkową większość, ale nie wszystkie psy! Musisz obserwować swojego psiaka po położeniu legowiska i sprawdzić, czy przypadkiem nie kładzie się w innym miejscu! Być może zwierzak potrzebuje spędzać czas blisko ludzi nawet śpiąc i będzie kładł się w przedpokoju, gdzie ciągle ktoś przechodzi, wtedy warto tam przełożyć łóżeczko, lub sprawić mu dodatkowe, które będzie się tam znajdować. Niektóre pieski mają potrzebę chodzenia za swoim właścicielem krok w krok. Kiedy jesteśmy w kuchni on leży pod stołem, a kiedy zaobserwuje, że przechodzimy do salonu, drepcze za nami i kładzie się koło szafki. Później biegnie za nami kładąc się przy drzwiach do łazienki i tak cały dzień. Dla takich dreptusiów najlepiej przygotować kilka miejsce do spania. Nie musi być to wszędzie specjalnie kupione łóżeczko, wystarczy miękka podusia czy koc lub w upały — mata chłodząca! Więcej szczegółów o matach chłodzących znajdziesz tutaj (Mata chłodząca dla psa — jak działa?).

Jak dbać o legowisko psa?

Posłanie psa należy czyścić co najmniej raz w miesiącu i za każdym razem gdy zostanie zabłocone. Łóżeczko po praniu należy dobrze wysuszyć. Pod żadnym pozorem nie oddawaj psu do spania mokrego jeszcze posłania, może to grozić chorobami stawów.