Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Chlebaki do kuchni w stylu skandynawskim

Wiele razy spotykamy się z tym pytaniem jak urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, dlatego też postanowiliśmy wam pomóc. Co jakiś czas piszemy o produktach z naszego sklepu, które świetnie sprawdzają się nie tylko jako akcesoria do kuchni, ale również akcesoria do wystroju wnętrz. Jednym z takich elementów są dzbanki emaliowane. Dzbanki emaliowane jednokolorowe mogą być ozdobą solo lub wazonem na kwiaty. Są świetnym uzupełnieniem wnętrz w stylu Scandi. 

Chlebak stalowy do kuchni w stylu scandi?

Kuchnia skandynawska, tak jak każde inne pomieszczenie w tym stylu, odznacza się prostotą i minimalizmem. Cechy te dotyczą kształtów, kolorów i ilości rzeczy widocznych w pomieszczeniu. Jeśli mowa o kuchni, wiadomo, że chodzi tutaj o ilość rzeczy widocznych na blacie kuchennym. Jeśli chcemy utrzymać kuchnię w stylu skandynawskim stawiamy na minimalizm barw i form. Wybieramy blaty w kolorze bieli, kremu i popieli. To samo dotyczy się frontów szafek kuchennych. Podłoga również powinna być jasna. Dzięki zastosowaniu jasnych, jednolitych barw uzyskujemy dużo przestrzeni. Tak jak już wspomniałam wcześniej, kuchnia skandynawska odznacza się minimalną ilością przedmiotów na blacie kuchennym. Nasza propozycja to chlebak i jeden lub dwa inne pojemniki. Oprócz chlebaka może to być pojemnik na akcesoria kuchenne oraz doniczka z kwiatkiem. Równowagi nie zaburzą również pojemniki do przechowywania na kawę i herbatę, jednak warto zaznaczyć, aby były skromne w kolorze bieli lub czerni. 

Chlebak w stylu skandynawskim to chlebak nowoczesny o czystej formie. Nasza propozycja to chlebaki ze stali nierdzewnej pokryte emalią lub farbą proszkowaną. Wszystkie wyróżniają się formą w kształcie prostokąta lub formą owalną. Oba kształty kwalifikują się jako posty chlebak w stylu skandi. Zastanawiając się nad kolorem najlepiej postawić na chlebak biały, ecru lub czarny. Troszkę bardziej awangardowy w tym wypadku będzie chlebak w białe grochy. Chlebak w białe grochy jest inny, ale również pasuje do tego stylu. Elementem charakterystycznym dla stylu skandynawskiego są również elementy drewna, dlatego też odpowiednim chlebakiem będzie chlebak stalowy z drewnianą deską, która służy jako zamknięcie. Tutaj również wybieramy kolorystykę stonowaną, czyli biel, szarość, krem i czerń, a drewno w odcieniu naturalnym. 

A może drewniany chlebak?

Gdy mówimy o stylu skandynawskim zawsze są to czyste, jasne pomieszczenia, które dają uczucie chłodu. Wybór jasnych barw rozświetla i powiększa pomieszczenia. Jak już wspomniałam wyżej, warto wzbogacić chłodne skandynawskie wnętrza odrobiną naturalnego drewna. Dlatego też chcemy wam zaproponować dość nietypowe rozwiązanie na chlebak, a mianowicie tradycyjny, polski chlebak drewniany, który pamiętamy jeszcze z lat 90-tych. Polski, drewniany chlebak kojarzy nam się wyłącznie z klasyczną kuchnią, natomiast uważam, że może on być doskonałym uzupełnieniem surowego wnętrza. Tak jak w sypialni i salonie polecane są naturalne tkaniny z lnu i bawełny, tak w kuchni można połączyć ten styl z tradycyjnym drewnem. Chlebak drewniany jest pojemny i pięknie będzie wyglądał solo na jasnym, marmurowym blacie. 

Chlebak czarny + 3 pojemniki - 119,90 zł