Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Czajnik elektryczny a tradycyjny.

Czajnik elektryczny a tradycyjny – który wybrać?

Z doświadczenia wiemy, że od tradycyjnych czajników na gaz czy indukcję już się odchodzi. Zwolennicy czajników elektrycznych tłumaczą swój wybór wygodą. My nie możemy się z tym zgodzić. Choć czajniki elektryczne mają swoje plusy, dla nas zdecydowanie wygrywa czajnik na gaz, najlepiej z gwizdkiem!

Czajnik elektryczny a czajnik na gaz

Czajnik elektryczny przede wszystkim jest prosty w użyciu, to fakt. Każdy z nich posiada miarkę, więc wiesz, ile dokładnie wody wlewasz do środka. Zdecydowanym plusem czajnika elektrycznego jest szybkość, z jaką podgrzewa wodę. Jednak z obserwacji wynika, że czas ten nie jest znacząco krótszy od tego, jaki potrzebuje czajnik tradycyjny na podgrzanie wody. Różnice są minimalne, mierzone kilkudziesięciu sekundach. Czy to tak wiele w perspektywie całego dnia? Choć oczywiście, wszystko zależy od mocy czajnika, w przypadku drogich czajników elektrycznych, o bardzo wysokiej mocy, czas faktycznie jest widocznie krótszy! Jeśli jednak wybieramy czajnik do miejsca pracy, w którym będzie on non stop wykorzystywany przez pracowników, a kuchenki w takich miejscach najczęściej brak, zdecydujmy się na czajnik elektryczny. W tym przypadku zdecydowanie lepiej się sprawdzi, w końcu po to powstał, by służyć tam, gdzie nie ma możliwości zagotowania wody w sposób tradycyjny. A jeszcze lepszym wyborem będzie czajnik bezprzewodowy!

Czajnik na gaz to oszczędność pieniędzy!

W kwestii finansów i ich oszczędności czajniki tradycyjne zdecydowanie górują nad elektrycznymi zastępcami. Podgrzanie wody na gazie jest około trzy razy tańsze niż podgrzanie tej samej ilości wody w czajniku elektrycznym. Z perspektywy jednego dnia to wizja niezbyt optymistyczna. Ale gotowanie wody to ta czynność, którą wykonujemy w kuchni codziennie po kilka razy! W skali roku, a nawet kilku, oszczędność może okazać się spora. Zaoszczędzimy także na samym sprzęcie, gdyż porządnej jakości czajnik na kuchenkę kupimy za około 50-100 zł, a czajniki elektryczne w tej cenie będą zdecydowanie niższej rangi i nie warto w nie inwestować. Za dobry czajnik elektryczny trzeba zapłacić minimum 150 zł.

Czajniki na gaz – przegląd produktów

Co więcej, czajnik gazowy czy czajnik na indukcję będą wspaniałą ozdobą kuchni, a czajnik elektryczny wygląda dość pospolicie, w dodatku zajmuje miejsca na blacie. Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o czajniki przeznaczone na kuchenki, będzie czajnik emaliowany lub czajnik stalowy. Czajniki emaliowane na gaz to klasa sama w sobie. Taki czajnik z gwizdkiem to ulubieniec każdej babci. Zwracajcie uwagę na to, by czajnik był pokryty emalią nie tylko z zewnątrz, ale i w środku. To wewnętrzna warstwa emalii jest tu najważniejsza, gdyż sprawia, że gotowanie w czajniku jest bezpieczne dla zdrowia, a woda w nim zagotowana smaczna i bez szkodliwych substancji. Dostępne w różnych wariantach kolorystycznych i wzorach z pewnością przykują waszą uwagę. W naszym sklepie oferujemy zarówno jednokolorowe czajniki emaliowane w stylu skandynawskim, jak i inspirowane stylem retro czajniki w różne kwiatowe wzory. Nieco bardziej nowocześnie prezentują się czajniki stalowe, jednokolorowe, z połyskiem, sprawdzą się w każdej kuchni. Na szczególną uwagę zasługują także czajniki żeliwne w stylu japońskim, których zdecydowanie nie zastąpi żaden czajnik elektryczny. Służą nie tylko do podgrzewania wody, są także wykorzystywane jako zaparzacz do herbaty. To połączenie czajnika i imbryka. Na rynku znajdziecie jeszcze czajnik aluminiowy, to typowy czajnik turystyczny, jest lekki i poręczny, sprawdzi się na kilkudniowych wyjazdach.

Czajnik na gaz bezpieczny dla środowiska

Jeśli mowa o prozdrowotności, czajniki elektryczne powinny być na wstępie wykluczone! Plastik zdecydowanie nie jest przyjaznym materiałem dla naszego zdrowia. Rozgrzany wchodzi w interakcje z wodą, tworząc szkodliwe dla zdrowia związki chemiczne, mowa tu nawet o rakotwórczych substancjach. Walczymy z wszechobecnym plastikiem, pozbywamy się plastikowych toreb na zakupy i plastikowych słomek do picia, a na co dzień używamy sprzętu, który truje nas i nasze środowisko. Oczywiście, na rynku znajdziecie dobre czajniki elektryczne z atestami, ale to wydatek rzędu kilkuset złotych, które możecie zaoszczędzić, decydując się na czajnik emaliowany czy czajnik ze stali nierdzewnej.