Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Czajnik na gaz do kuchni tradycyjnej i nowoczesnej.

Jaki czajnik na gaz wybrać do kuchni tradycyjnej?

Tradycyjna kuchnia charakteryzuje się stonowaną kolorystyką z zastosowaniem dwóch lub trzech kolorów. Bardzo popularne są kuchnie w dwóch kolorach. Jeden zestaw to połączenie bieli i czerni, a drugi to tradycyjne drewno połączone z kolorem kremowym. Do białych mebli kuchennych w stylu angielskim najczęściej wybierany jest czarny blat i płytki ceramiczne w kolorze białym. Całość tworzy świetny kontrast. Do takich wnętrz polecam wybór czajnika na gaz w stylu retro. Może to być czajnik emaliowany lub czajnik ze stali nierdzewnej.


Jaki czajnik na gaz wybrać do kuchni nowoczesnej?

Czajnik na gaz nie musi być nudny. Na rynku jest wiele propozycji, które charakteryzuje ciekawy kształt i kolor. Można znaleźć czajniki o bardzo prostym, nowoczesnym kształcie, które spodobają się szczególnie młodym ludziom. Mowa tu o klasycznych czajnikach emaliowanych w wersji jednokolorowej, np. w kolorze kremowym, szarym lub czarnym. To kuchni w stylu skandynawskim będą pasowały czajniki emaliowane w kolorach pastelowych. Takie czajniki oferuje marka Emajlo. W ofercie Emajlo Olkusz dostępnych jest kilka wersji czajników, które różnią się kolorem uchwytów i rodzajem przykrywki. Linia czajników emaliowanych Scandi charakteryzuje się cukierkowym designem, ponieważ i korpus czajnika i uchwyt są w tym samym kolorze różowym, niebieskim lub pastelowym zielonym. Czajniki z gwizdkiem Emajlo w wersji Simple posiadają pokrywkę emaliowaną z czarną gałką i czarny uchwyt. Jest to bardziej klasyczna wersja czajnika na gaz w kolorach pastelowych. Takie czajniki idealnie pasują do nowoczesnych kuchni z białymi szafkami na wysoki połysk. 

Czajnik z gwizdkiem w stylu retro. 

Wiele osób decyduje się na wystrój kuchni w stylu retro. Kuchnia retro to bardzo szerokie pojęcie i obejmuje wiele rodzajów frontów kuchennych w różnej kolorystyce. Do kuchni retro, w zależności od tego, do jakiej epoki nawiązuje styl, pasuje wiele elementów. W przypadku kuchni kolorowej można postawić również na kolor, jeśli chodzi o akcesoria kuchenne. Ciekawym produktem będzie czajnik na gaz retro z ruchomą rączką. Czajnik dostępny jest w kolorze niebieskim i zielonym lub klasycznym białym. Jest to typowy czajnik vintage, który wyglądem przypomina dawny czajnik emaliowany od babci. Czajnik retro może być również zdobiony w kwiaty. Taka wersja czajników emaliowanych pasuje do kuchni z drewnianymi frontami w stylu polskim lub  w stylu prowansalskim. Kuchnie w stylu prowansalskim szczególnie lubią dodatki kwiatowe, dlatego czajnik emaliowany z Lawendą jest w tym przypadku produktem must-have.