Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Emaliowana miska dla psa i kota

Wybierając miskę na wodę, karmę czy inne pyszności dla kota i psa, powinniśmy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana. Najbardziej popularne są zwyczajne miski stalowe i takie najczęściej kupujemy. Jednak nie zawsze jest to dobry wybór. Owszem, jeśli zdecydujemy się na miskę wykonaną z dobrej jakości stali nierdzewnej, nie zawierającej żadnych chemicznych substancji i nie wchodzącą w interakcję z jedzeniem, możemy być spokojni. Jednak najczęściej wybór pada na miseczki kupowane w markecie, niesprawdzonej firmy i wątpliwej jakości. Na jaką miskę się więc zdecydować, by bez obaw podawać naszemu ulubieńcowi jedzenie?

Jaka miska dla psa czy kota?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, gdyż jak już wyżej wspomniałam, porządna stalowa miska będzie dobrym wyborem, któremu należy się jednak dokładniej przyjrzeć. Stal charakteryzuje się wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, o które nietrudno w przypadku naszych pupili. Miska ze stali szlachetnej dla psa jest też bardzo łatwa w utrzymaniu –prosto się ją myje, a nie uszczerbiona nie gromadzi w zakamarkach resztek, a co za tym idzie nie jest podatna na rozwój bakterii. Dobrej jakości miska metalowa wcale nie jest też tania – te najtańsze za kilka złotych najczęściej są lekkie i wykonane z marnego tworzywa, nie warto w nie inwestować!

Emaliowana miska to świetny wybór!

Alternatywą dla klasycznej metalowej miski jest emaliowana miseczka. Miska emaliowana choć wykonana jest z dobrej jakości blachy, dodatkowo zostaje pokryta warstwą szklistej emalii, która oprócz względów estetycznych, pełni także funkcje ochronne. Może być to dla was zaskoczenie, ale to najbardziej higieniczny wybór! Emalia nie reaguje z jedzeniem, dlatego bez obaw jedzenie dla zwierzaków może być w nich nawet przechowywane. Podobnie jak miska ze stali nierdzewnej jest bardzo łatwa do umycia. Miskę emaliowaną z powodzeniem umyjecie zwyczajną miękką gąbką z odrobiną płynu do mycia naczyń, ale nowoczesne miski emaliowane na przykład marki Emalia Forte możecie także wkładać do zmywarki bez obaw o uszkodzenia. Lśniąca, gładka powierzchnia nie gromadzi resztek jedzenia i zanieczyszczeń, a co za tym idzie nie jest podatna na rozwój bakterii. Ponadto, naczynia emaliowane świetnie wyglądają! Ocieplą każde wnętrze, a szeroka gama kolorów do wyboru sprawia, że możemy dopasować jej wygląd do naszej kuchni czy korytarza. Mocno granatowy, zielony czy krwisto czerwony, zobaczcie sami jak świetnie wyglądają miski z serii Emalia Forte. Jesteśmy pewni, że waszym ulubieńcom również przypadną do gustu!