Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Garnki emaliowane Olkusz w nowej odsłonie?

Garnki emaliowane z Olkusza są już praktycznie niemożliwe do zdobycia, jednak mamy dla Was znakomitą alternatywę. Garnki ECO-CERAMIC czeskiej marki BELIS stanowią wierne odwzorowanie kultowej linii MIZAR od Emalii Olkusz. Równie solidne, trwałe i proste, ale jeszcze bardziej eleganckie i nowoczesne!

Garnki emaliowane Olkusz to klasyka, ale także historia. Niestety, fabryka w Olkuszu nie działa już od paru lat, a na rynku pozostały ostatnie egzemplarze kultowych naczyń. Jednak miłośnicy Emalii Olkusz mogą odetchnąć z ulgą. Czeska fabryka BELIS wprowadziła na rynek garnki ECO-CERAMIC, które – jak się okazuje – są doskonałym, nowoczesnym odwzorowaniem kultowej linii MIZAR. Czytaj dalej!

  1. Garnki emaliowane Olkusz – komplety MIZAR a ECO-CERAMIC
  2. Garnki z Olkusza a czeskie garnki BELIS

Garnki emaliowane Olkusz – komplety MIZAR a ECO-CERAMIC

Komplet garnków emaliowanych MIZAR z Olkusza to klasyka wśród miłośników tradycyjnych naczyń kuchennych, ceniony za swoją trwałość, solidność oraz ponadczasowy design. Dostępny był w wielu intensywnych, niezwykle modnych wówczas kolorach – m.in. żółtym, zielonym, czerwonym i pomarańczowym. Najbardziej elegancka wersja zestawu garnków MIZAR z Olkusza występowała w kolorze kremowym. 

A tak prezentuje się komplet kremowych garnków emaliowanych ECO-CERAMIC od BELIS:

Z całą pewnością każdy miłośnik Emalii Olkusz zauważy uderzające podobieństwo do MIZARA. Obie linie garnków mają ten sam kształt, design, stalowe uchwyty oraz podobną, szklaną pokrywkę. Komplet ECO-CERAMIC dostępny jest jednak w bardziej stonowanych barwach: wyżej wspomnianym kremowym, bordowym i granatowym. Kluczową różnicą jest jednak innowacyjna, wewnętrzna powłoka „SYMBIO”, która łączy zalety powłok ceramicznych i emaliowanych, oferując unikalne właściwości. Ponadto, komplety garnków emaliowanych ECO-CERAMIC wykonane są z nieco grubszej, 1,2 mm blachy. To z kolei sprawia, że lepiej trzymają ciepło i zapewniają jeszcze efektywniejsze gotowanie.

Garnki z Olkusza a czeskie garnki BELIS

Co mają wspólnego czeska marka BELIS i OFNE – Olkuska Fabryka Naczyń Emaliowanych? Okazuje się, że nie bez powodu garnki emaliowane produkowane w czeskiej fabryce przypominają do złudzenia klasyczne produkty marki Traditional Polish Style. Obie te fabryki – czeska fabryka Belis oraz polska fabryka OFNE – miały wspólnego założyciela i stosowały ten sam proces technologiczny. Naczynia w obu miejscach powstawały przy wykorzystaniu tych samych maszyn  Dzięki temu, produkty obu marek cechują się takimi samymi właściwościami, trwałością, solidnością i – jak w przypadku kompletu garnków emaliowanych ECO-CERAMIC – estetyką. Co ważne, czeska fabryka BELIS nie zmienia swojej technologii, a garnki z powłoką emaliowane nadal są wykonywane głównie ręcznie. Właśnie z tego względu stanowią one doskonały wybór dla osób, które poszukują tradycyjnej emalii.