Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Imbryk do herbaty i kawy dekoracyjny

Imbryk i czajnik służą do parzenia kawy lub herbaty. Imbryki często są zdobione, co jeszcze bardziej umila nam czas spędzony z filiżanką dobrej herbaty. W wielu domach są po prostu dekoracją. Imbryk to produkt ponadczasowy, który ociepli wnętrze każdego domu. Imbryki są różne, te małe świetnie pasują do zaparzenia herbaty, a większe do kawy. Imbryków do parzenia jest wiele. Imbryk spełnia takie same funkcje jak czajnik, różni się jednak wyglądem. Kiedyś uważano, że imbryk jest wyższy od czajnika oraz że jest bardziej ozdobny. Patrząc na oferty dostępne w naszym sklepie, opisy producentów oraz ewolucję języka, przyjęliśmy, że imbryki mogą być różne, małe i duże. Rozróżniliśmy jednak ich zastosowanie ze względu na rozmiar, ponieważ nasi klienci wybierają małe imbryki do herbaty, a duże do kawy. Imbryk porcelanowy to klasyk, który jest obecny w wielu domach. Kupując cały komplet zastawy często imbryk do zaparzania dostajemy w komplecie. Często spotykanym produktem jest również imbryk z filiżanką porcelanowy lub ceramiczny. My mamy dla was inną propozycję, mianowicie imbryki emaliowane.

Imbryk do parzenia herbaty

Imbryk do parzenia herbaty to mały, owalny czajnik, bardzo często dekoracyjny. Posiada uchwyt z osłonką bakelitową lub drewnianą. Imbryki mają różne zdobienia. Są to najczęściej kwiaty lub inne roślinki, które sprawiają, że imbryk emaliowany idealnie pasuje do wystroju retro. Najczęściej obecnym motywem na imbrykach emaliowanych są róże, lawenda i oliwki. Bardzo popularne są naczynia  kolekcji Nostalgia oraz wzór czerwony w białe grochy.

Imbryk do parzenia kawy

Wysokie imbryki najczęściej używane są do zaparzania kawy, dlatego też mają swoją nazwę – kafejnik. W naszym sklepie można je znaleźć właśnie pod nazwą kafejnik. Są to piękne, wysokie imbryki z pokrywką. Wszystkie imbryki do kawy w naszym sklepie to produkty z fabryki z Olkusza. Są to elementy kolekcji Nostalgia. Kolekcja Nostalgia to naczynia emaliowane produkowane ręcznie. Stanowią doskonałe połączenie walorów użytkowych i dekoracyjnych. Imbryki występują w różnych kolorach i zdobieniach. Najbardziej popularne są imbryki w zdobienia kwiatowe. Imbryk do kawy retro popularny jest również w wersji jednokolorowej. Najczęściej wybieranym kolorem do wnętrz vintage jest kolor biały, beżowy i wszystkie pastele. Do wnętrz nowoczesnych nasza propozycją będzie kolor czarny i ciemna zieleń.

Kafejnik emaliowany Traditional Polish Style, Praha, pomarańczowy - 110,00 zł

IMBRYKI OZDOBNE NA KWIATY

Wysokie imbryki ozdobne to nie tylko naczynie do parzenia kawy i herbaty. Wiele osób kupuje je jako wazon na kwiaty. Każdy rodzaj kwiatów wygląda w nich pięknie i wyjątkowo. Imbryki dodają ciepła i charakteru do każdego wnętrza. My również polecamy takie wykorzystanie, szczególnie teraz, gdy wszyscy oczekujemy wiosny i słońca. Świerze kwiaty w dzbanku emaliowanym rozweselą każdy pochmurny dzień.

Imbryk do herbaty Emajlo

Jednym z bardzo popularnych produktów w naszym sklepie są małe imbryki marki Emajlo. Imbryk o pojemności 1 l jest idealny do zaparzenia herbary dla 2-4 osób. Może również służyć wyłącznie do gotowania wody. Posiada duży wygodny uchwyt i emaliowaną przykrywkę. Imbryk emaliowany dostępny jest w wielu ciekawych kolorach. Nasze serce zdobyły te w kolorach pastelowych, które idealnie wpisują się w klimat retro.