Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Kubek emaliowany – pomocnik w twojej kuchni

Te małe niepozorne naczynia, jakimi są kubki emaliowane były modne w czasach naszych mam czy babć, teraz jest ich znacznie mniej w naszych domach i to jest błąd! Mały kubeczek emaliowany powinien się znaleźć także w twojej kuchni. Dlaczego? Choć niepozorny, zdecydowanie ułatwia gotowanie i pieczenie. W dzisiejszym poście powiemy sobie czym się kierować przy wyborze kubka emaliowanego i do czego warto go używać w kuchni i poza nią.

Jaki kubek emaliowany wybrać?

Czym kierować się przy wyborze kubka emaliowanego? Przede wszystkim jakością. Postaw na produkt renomowanej marki, rekomendujemy szczególnie kubki emaliowane Emajlo Olkusz, a także nowoczesne kubki emaliowane marki Emalia Forte. Te ostatnie dopiero niedawno pojawiły się w naszej ofercie, są nowością na rynku, a już cieszą się dużym uznaniem. Dostępne w różnych pojemnościach – kubki emaliowane 1 l, 0,6 l oraz małe kubeczki 0,4 l, a nawet 0,2 litrowe. Wybierając produkt znanej firmy, decydujecie się na kubek emaliowany najwyższej jakości, pokrywany prozdrowotną emalią najczęściej w ręczny sposób. Zwróćcie uwagę także na design i różnorodność kubków emaliowanych. W naszej ofercie znajdziecie zarówno jednokolorowe, nowoczesne kubki, pokryte jasną emalią wewnątrz, które są adresowane szczególnie do ludzi młodych. Kubki emaliowane z czarnym okuwanym rantem, a także kubek emaliowany z nadrukiem, swoim wyglądem nawiązują do tradycyjnych naczyń emaliowanych znanych od pokoleń i będą doskonałym dodatkiem do każdej kuchni.

Do czego używać kubka emaliowanego?

Kubek emaliowany jest niezawodny w kuchni. Nada się przede wszystkim do gotowania niewielkich ilości potraw, podgrzewania jednej porcji zupy, także tej w słoiczku dla dziecka, gotowania jednego lub dwóch jajek. Sprawdzi się więc idealnie zarówno dla singla, jak i w większej rodzinie. Jest niezbędnym gadżetem każdego miłośnika domowych wypieków. Kubek emaliowany to produkt na czasie! Będzie świetnym pomocnikiem w trakcie wielkanocnego pichcenia. Sprawdzi się doskonale do gotowania mleka, wody, a egzemplarze ze specjalnym dzióbkiem w rancie pozwolą na swobodne przelewanie płynu. Możecie w nim nawet posadzić rzeżuchę! W tej kwestii kubek emaliowany będzie zdecydowanie lepszym wyborem niż plastikowe pojemniczki tak często polecane do sadzenia rzeżuszki – szczególnie ze względu na ciekawszy design i przeznaczeniem do kontaktu z żywnością. Kubek emaliowany to naczynie uniwersalne – może być stosowany na kuchence gazowej, elektrycznej, ceramicznej. Oferujemy także nowoczesne kubki emaliowane do indukcji. Co więcej, emalia jest odporna na wysokie temperatury, dlatego kubek emaliowany z powodzeniem możecie wkładać do piekarnika. Świetnie sprawdzi się do pieczonej owsianki czy upieczenia brownie w kubku. 

Kubek emaliowany nie tylko do kuchni

Ze względu na prozdrowotne właściwości emalii, małe kubeczki emaliowane (szczególnie te o pojemności 0,2l) sprawdzą się do podawania picia dla dzieci, zwłaszcza dla alergików. Będą także dobrą alternatywą dla plastikowych kubków w podróży czy w trakcie biwakowania. Z dobrym termosem stworzą idealny zestaw na wiosenne wieczory przy ognisku. Kubek emaliowany wykorzystuję jako małą doniczkę. Kilka kolorowych kubeczków emaliowanych postawionych na parapecie świetnie ozdabia wygląd kuchni. Jeden z nich służy mi jako konewka do podlewania kwiatów. Kubki emaliowane możecie także powiesić na haczykach i sięgać po nie w razie potrzeby lub po prostu traktować jako dekorację.