Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Kuchnia babuni naczynia

Co macie przed oczami, gdy słyszycie kuchnia babuni? Mnie od razu przychodzą do głowy charakterystyczne czerwone i granatowe naczynia emaliowane w białe grochy. A takie naczynia nadal można znaleźć w sklepach! Przygotowałam dzisiaj dla was różnorodne naczynia kuchenne, które wprowadzą waszą kuchnię w klimat „starych, dobrych czasów” jak u babci!

Czajnik i garnki z kuchni babuni

Żeby było różnorodnie i pstrokato, jak często niegdyś bywało czajnik będzie granatowy, a garnki wręcz jaskrawo czerwone, a co! Garnki, które idealnie przypadłyby do gustu naszej „babuni” to czerwony komplet garnków emaliowanych Belis. Zestaw składa się z czterech, różnej wielkości garnków, od 2,1 do aż 6,1 litra. Chociaż niegdyś nie było super rozwiniętych technologicznie rozwiązań kuchennych, to trzeba przyznać, że garnki z tamtych czasów do tej pory potrafią się dobrze trzymać, prawda? Wiecie czego to zasługa? Przede wszystkim grubości stali! Garnki emaliowane Belis są zrobione grubej blachy o grubości aż 1,2 mm, dzięki temu potrawy nie przybierają do naczynia i nagrzewają się równomiernie. Czajnik, który wybrałam, jest utrzymany w starym stylu, jest to granatowy czajnik emaliowany Emajlo Olkusz, który jednak, mimo stylu Retro jest doskonałej jakości, posiada gwizdek i podobnie jak garnki, nadaje się na każdy typ kuchenki, nawet indukcyjnej.

Przechowywanie mleka, soków oraz wody zdrowo i jak w kuchni babuni

Pierwsza, dość nietypowa rzecz, która jednak może przydać się naprawdę w każdym domu, to kanka na mleko! Oczywiście, w niewielu gospodarstwach domowych jest jeszcze krowa i niewielu ludzi korzysta z mlekomatu, ale to ledwie początek zastosowań, jakie może mieć bańka na mleko! Kanka na mleko emaliowana Emajlo dzięki szklistej powłoce emalii wewnątrz może bezpiecznie przechowywać nie tylko mleko, ale też wodę czy sok, emalia nie wchodzi w reakcję z produktami spożywczymi i nie wydziela szkodliwych substancji! Dodatkowo bańki na mleko służą też fantastycznie jako oryginalne wazony, a nawet pojemniki do przechowywania przyborów kuchennych! Bardziej oczywistym produktem kuchennym jest dzbanek emaliowany Emajlo Olkusz, piękny i doskonały do przechowywania napojów, a i podobnie jak kanka, może pełnić funkcje ozdobne, jako wazon czy pojemnik na przybory. Czas na ostatnią rzecz, którą przygotowałam dla was na dzisiaj! Coś, z czego czasy naszych babć wręcz słynęły… kubki emaliowane! Proponuje kubki emaliowane Emajlo Olkusz, które mają pojemność 400 ml i mają ten znany i lubiany granatowy kolor w białe groszki.  Takie kubki to piękna ozdoba kuchni, a zarazem naprawdę praktyczne naczynie, z którego możemy pić, w którym możemy gotować i przechowywać jedzenie.

Trzymajcie się ciepło,

Kinga