Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Patelnie do naleśników- Przegląd produktów

Jaką patelnie wybrać do przygotowania cienkich naleśników?

Kiedy opanujemy rozgardiasz nowej kuchni, zaczynamy poszukiwać brakujących elementów wyposażenia. Często powiększamy asortyment naczyń do przygotowania dań po paru miesiącach użytkowania podstawowego kompletu, w który zaopatrzyliśmy się na samym początku. Jednym z takich produktów jest właśnie patelnia do naleśników. Jaką patelnie wybrać, aby usmażyć cieniutkie placki? Jak wygląda taka patelnia i jaką powinna mieć powłokę? O tym dowiesz się w poniższym wpisie. Zebraliśmy dla Ciebie dostępne na rynku rodzaje patelni do naleśników i wskażemy ich zalety.

Patelnia do naleśników – czym się wyróżnia na tle innych?

Patelnie do naleśników występują w wielu wariantach. Zaczynając od korpusu patelni, może on być aluminiowy lub stalowy. Następna ważną rzeczą jest powłoka patelni. W naszym sklepie znajdziecie patelnie z różnymi powłokami, zaczynając od powłok ceramicznych, a kończąc na powłokach non-stick, czyli nieprzywierających. Każdy producent oferuje inny rodzaj powłok nieprzywierających, dlatego warto zapoznać się z cechami charakterystycznymi danego produktu, aby sprawdzić, jakie są zalety danej powłoki.

Jednak od patelni do naleśników oczekujemy przede wszystkim odpowiedniego kształtu. Patelnia do naleśników jest idealnie płaska oraz posiada niski rant. Idealna płaska patelnia do naleśników pozwala nam na równomierne rozprowadzenie ciasta i upieczenie placuszków na jednolity, złocisty kolor. Kolejnym ważnym atutem patelni do naleśników jest ich waga. Lekkie patelnie ułatwiają nam smażenie w dużej ilości, są bardziej funkcjonalne i praktyczne – zdecydowanie łatwiej podrzucać naleśniki, gdy patelnia jest lekka i poręczna.

Kupując patelnię do naleśników, zwróć uwagę na jej średnicę i zastanów się, jakie naleśniki preferujesz. Jeśli małe, zgrabne placki wybierz patelnię o średnicy około 20-22 cm, a jeśli duże, wielkości sporej tortilli zdecyduj się na egzemplarz patelni ze średnicą 28 cm. Niezależnie od tego, jaką wielkość patelni wybierzesz, pozwoli ci ona na przygotowanie idealnie cienkich i okrągłych naleśników.

Patelnia żeliwna do naleśników 24 cm Optima Brizoll - 64,90 zł

Idealna patelnia do naleśników powinna łączyć w sobie cechy takie jak:

  • niskie ranty
  • powłoka nieprzywierająca
  • powłoka bezpieczna dla zdrowia, nieingerująca w smak potraw
  • lekka, ale z odpowiednio grubym dnem (minimum 4 mm)
  • wykonana z dobrych materiałów, dobrze przewodzących ciepło i równomiernie się nagrzewających
  • odporna na ścieranie (przy użytkowaniu odpowiednich akcesoriów kuchennych)
  • poręczna, wygodna, wyposażona w stabilną rączkę
  • dopasowana do kuchenki, jaką posiadamy

Patelnia teflonowa do naleśników 25 cm Graphite Ambition - 39,90 zł

Patelnia naleśnikowa z różnymi powłokami

Dobra patelnia do naleśników powinna pozwalać smażyć bez użycia tłuszczu. Najczęstszą przyczyną niepowodzeń w smażeniu naleśników, czyli przypalone placki i patelnia ciężka do domycia, jest nieodpowiedni wybór powłoki, którą patelnia została pokryta. Dlatego ważne jest, by zwracać uwagę na jej rodzaj i jakość. Patelnia do naleśników nieprzywierająca to najczęściej patelnia z aluminiowym korpusem i pokryta powłoką non-stick, na przykład ceramiczną, mineralną, teflonową czy tytanową. Do patelni nieprzywierających wymagane jest, by używać akcesoriów kuchennych drewnianych lub silikonowych. Wszelkie metalowe łyżki czy łopatki mogą zniszczyć strukturę patelni, a wtedy naleśniki z pewnością będą przywierać do jej powierzchni.

Patelnia granitowa do naleśników 26 cm Ambition - 48,90 zł

Patelnia do naleśników na indukcję i na gaz

Patelnia do naleśników jest kompatybilna z wieloma rodzajami kuchenek. Większość z nich możemy stosować na kuchence gazowej, indukcyjnej oraz elektrycznej. Co ciekawe, popularne patelnie do naleśników odlewane z aluminium działają również na kuchenkach indukcyjnych, choć nie jest to regułą. Zawsze polecam swoim czytelnikom, aby zapoznali się ze szczegółowym opisem produktu. W ten sposób wybierzesz właściwą patelnię do rodzaju kuchenki, którą używasz w swojej kuchni.

Patelnia żeliwna do naleśników 24 cm Maysternya - 52,90 zł

Patelnia naleśnikowa w dobrej cenie

Czy kierować się ceną przy wyborze patelni do naleśników? I tak i nie. Podejrzliwie niska cena może budzić obawy. Dobrej jakości produkty mają swoją wartość, za którą musimy zapłacić odpowiednią cenę. Nie ma sensu jednak przepłacać. Cena patelni do naleśników będzie zależała od materiału, z którego została wykonana, a także ich jakości i marki. Nie mniej jednak dobrą patelnię naleśnikową możecie nabyć już za około 50 zł, najdroższe modele dostępne w naszym sklepie internetowym oscylują w okolicach 130 zł. Nie jest to zbyt duży wydatek, a produkt, który w zamian otrzymacie, jest zdecydowanie wart swojej ceny. Patelnia naleśnikowa nie jest przecież zarezerwowana tylko do cienkich placuszków, możecie jej używać także do innych potraw!