Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Poznaj markę AMBITION – garnki i komplety

Marka Ambition to polska marka, która powstała w 2004 r. Jej debiut to wysokiej jakości sztućce ze stali nierdzewnej. Pierwsze i najbardziej popularne linie sztućców Ambition to linia Napoli oraz Verona. W 2006 roku, zachęceni sukcesem, poszerzyli ofertę o garnki i akcesoria kuchenne. Dziś marka ambition jest bardzo znana i kojarzona z wyposażeniem do kuchni. Garnki Ambition można zakupić bezpośrednio na naszym sklepie.

Design i innowacje

Garnki Ambition to produkty innowacyjne. Innowacyjność i doskonały design jest efektem pasji do gotowania. Twórcy marki dążą do tego, aby przenosić idee i rozwiązania stosowane w kuchni profesjonalnej do zacisza kuchni domowej. Przykładem innowacji może być patelnia z termochromicznym pierścieniem, który informuje nas o temperaturze patelni. W momencie, gdy patelnia rozgrzeje się do 150°C pierścień zmienia kolor na zielony. Dzięki temu, że znamy odpowiedni moment na zmniejszenie źródła ciepła i rozpoczęcie smażenia możemy znacznie zmniejszyć zużycie energii.

Marka Ambition to między innymi garnki ze stali nierdzewnej oraz z odlewanego aluminium. Wszystkie naczynia tej marki to najlepsza jakość w najbardziej korzystnej cenie. Twórcy marki chcą udowodnić, że wyposażenie kuchni dobrej jakości nie jest wyłącznie domeną drogich marek z rynku premium. W ofercie sklepu możemy zaopatrzyć się w pojedynczy garnek Ambition, a wybierając wiele rozmiarów z każdego garnka Ambition możemy stworzyć komplet dopasowany do naszych potrzeb. Prócz pojedynczych garnków o różnym przeznaczeniu, marka oferuje również komplety garnków Ambition oraz patelnie z tej samej linii.

W naszym sklepie internetowym posiadamy szeroką ofertę garnków ze stali nierdzewnej oraz z odlewanego aluminium. Zazwyczaj garnki te sprzedawane są w korzystnych cenowo kompletach lub jako garnki pojedyncze. Wybraliśmy dla Was alternatywy dla znanej marki Ambition. Garnki Ambition są znane na rynku, dlatego też chcemy Wam pokazać innych producentów, którzy również oferują wysokiej jakości produkty w nieco innej odsłonie.

Garnki z kolekcji Selection marki Ambition vs. Garnki Gerlach Superior.

Kolekcja garnków Selection to garnki ze stali nierdzewnej z charakterystycznym czerwonym akcentem na pokrywie. Garnki Ambition Selection to ciekawa, stożkowa forma oraz grube, dopasowane uchwyty stalowe. Każdy garnek ambition posiada grube, trójwarstwowe dno. Grube dno gwarantuje nam równomierne rozprowadzanie ciepła i zapobiega przed przywieraniem jedzenia. Garnki dostępne są do kupienia pojedynczo.

Kolekcja garnków Gerlach Superior to linia, która swoim kształtem może przypominać kolekcję garnków Ambition Selection. Są to również garnki z wysokiej jakości stali nierdzewnej 18/10  o charakterystycznym stożkowym kształcie. Komplet ten również posiada pokrywy z silikonową podkładka pod uchwytem w kolorze czerwonym. Podkładka ta w obu przypadkach nie jest tylko ozdobą, ponieważ służy jako zabezpieczenie przed nagrzewaniem się uchwytu pokrywy. W przypadku marki Gerlach zastosowano ich firmowy kolor ciemny czerwony. Naczynia marki Gerlach również wyposażone są w trójwarstwowe dno z dyskiem aluminiowym wewnątrz. Tak, jak każdy inny komplet garnków, garnki Superior są kompatybilne z każdym rodzajem kuchenki domowej.

Garnki z kolekcji Master marki Ambition vs. Garnki Elo Germany Multilayer oraz Garnki Gerlach Prestige.

Kolejną kolekcją marki Ambition, którą wyróżniliśmy to kolekcja garnków Master. Jej cechą charakterystyczną są szerokie, prostokątne uchwyty oraz płaskie pokrywy. Garnki Ambition Master są to garnki wykonane ze stali nierdzewnej o prostym, klasycznym kształcie. W tej kolekcji dostępne są również rondle oraz patelnie Ambition z powłoką Teflon. Garnek Ambition ma te zalety, że można zakupić je pojedynczo.

Alternatywą dla kolekcji Master będą naszym zdaniem garnki marki Elo Germany z kolekcji Multilayer. Jest to seria garnków ze stali nierdzewnej o podobnym kształcie i równie wysokiej jakości. Komplet ten również posiada szerokie, prostokątne uchwyty oraz prosty kształt. Garnki marki Elo Germany wykorzystują technologię tworzenia grubego, cylindrycznego dna wielowarstwowego.  Garnki Elo Germany są wyposażone w żaroodporne pokrywy szklane. Zestaw takiego kompletu zawiera trzy garnki o różnej pojemności oraz rondel z pokrywą.

Kolejną alternatywą dla tej samej kolekcji Ambition Master jest linia garnków stalowych Gerlach Prestige. Garnki Gerlach Prestige to jeden z „bestsellerów” w naszym sklepie internetowym. Polecamy je za ich długi staż na rynku i zadowolenie klientów. Garnki Gerlach Presitge to produkt klasyczny i ponadczasowy. Jak wcześniejsze garnki, posiadają również szerokie, prostokątne uchwyty oraz prosty kształt. Każdy garnek wyposażony jest w miarkę i pokrywę żaroodporną. Tak jak kolekcja Ambition Master, garnki Gerlach posiadają całkiem płaskie pokrywy z uchwytem nierdzewnym. W naszym sklepie znajdziecie komplet zawierający dziewięć elementów, w skład którego wchodzą garnki, pokrywy oraz wkład do gotowania na parze.

Garnki z kolekcji Taurus marki Ambition vs. Garnki marki SSW Germany z kolekcji Crispy.

Kolekcja Taurus to garnek Ambition wykonany z odlewu aluminium. Jest to doskonała alternatywa dla osób, które chcą innego designu niż garnki ze stali nierdzewnej. Odlew aluminium daje nam wiele możliwości, od tradycyjnego gotowania po przygotowywanie dań w piekarniku. Garnki Ambition Taurus mogą zastąpić inne naczynia, takie jak rondle to podsmażania, szklane naczynia żaroodporne czy brytfanny do zapiekania w piekarniku. Wszystko dzięki technologii odlewu, która sprawia, że garnki z aluminium możemy porównać do naczyń żeliwnych. Naczynia z lini Taurus Ambition posiadają wewnątrz powłokę Teflon.

Alternatywą dla tej lini garnków Ambition Taurus jest seria garnków marki SSW Germany z kolekcji Crispy Induction. Garnki Crispy to również garnki tworzone według technologii odlewu z aluminium. Jak sama nazwa wskazuje, są to garnki kompatybilne z płytą indukcyjną, ponieważ zastosowano w ich produkcji dodatkowe elementy ze stali nierdzewnej. Gruba struktura aluminium doskonale się nagrzewa i utrzymuje ciepło. Jak już wyżej wspomniałam, garnki robione w tej technologii można porównać do tradycyjnych garnków żeliwnych. Ich jedna, dominującą zaletą nad garnkami żeliwnymi jest lżejsza waga, która ułatwi pracę nie jednej kobiecie w kuchni. Tak jak garnki ambition, ta seria naczyń posiada aluminiowe uchwyty oraz szklane pokrywy. Pokrywy różnią się uchwytem, ponieważ garnek Ambition Taurus posiada uchwyt ze stali nierdzewnej, a garnek Crispy Induction został wyposażony w pokrywę z uchwytem bakelitowym. Pokrywy z uchwytem bakelitowym są odporne na temperaturę do 180°C.