Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Przechowywanie kawy a jej aromat

Kto z nas nie lubi świeżo parzonej kawy? Pięknie pachnącej i budzącej nas każdego poranka. Najbardziej znanym składnikiem kawy jest kofeina. Warto jednak wiedzieć, że ziarna kawy zawierają także antyoksydanty, sole wiążące cenne pierwiastki, witaminy z grupy B oraz kwasy organiczne, kwasy tłuszczowe i olejki eteryczne, a także węglowodany, błonnik i białka. Aby cieszyć się jej aromatem na długo, należy pamiętać o właściwym przechowywaniu ziaren kawy. Odpowiednie przechowywanie kawy ma istotne znaczenie dla zachowania jej świeżości, walorów smakowych oraz aromatu. Niestety wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Wrogiem ziaren kawy jest zwykle nadmiar powietrza, wilgoć, wysoka temperatura oraz światło. Jeżeli chcesz wydobyć pełnię smaku z kawy, pamiętaj o dobrych pojemnikach.

Jak najlepiej przechowywać kawę?

Idealnym miejscem na przechowywanie kawy jest hermetycznie zamknięty pojemnik, w którym przechowywana kawa nie ma kontaktu z powietrzem, które powoduje jej wietrzenie i przejmowanie niekorzystnych zapachów. Dzisiaj proponujemy zestaw 2 pojemników próżniowych szklanych z pompką Cofispot Victor.

Zestaw szklanych pojemników próżniowych COFISPOT jest doskonałym rozwiązaniem przechowywania kawy, ale także herbaty, kakao, przypraw, słodyczy, płatków owsianych i wielu innych produktów. Atrakcyjny wygląd pojemników COFISPOT łączy funkcjonalność i jakość. Pozwala dłużej cieszyć się świeżością produktów, jest także ozdobą kuchni. Matowe szkło połączone z elementami przezroczystymi zapewnia pełną kontrolę nad zawartością pojemników, a dołączona pompka umożliwia łatwe wytworzenie stanu zbliżonego do próżni. Usunięcie powietrza, które jest główną przyczyną psucia się produktów, ze środka pojemników COFISPOT utrzymuje aromat i smak produktów na dłużej. Ponadto, dzięki termoplastycznej gumie na pokrywce można bezpiecznie ustawiać jeden pojemnik na drugim. Pompkę z zestawu COFISPOT można wykorzystywać do innych produktów z linii VacuumSaver. W skład zestawu wchodzą dwa pojemniki próżniowe o pojemności 750 ml oraz pompka próżniowa.

Stalowe pojemniki do przechowywania kawy

Drugą propozycja, są metalowe, proste pojemniki na kawę w kolorze białym i czerwonym. Taki pojemnik sprawdzi się u każdego, kto chce mieć kawę zawsze pod ręką. Możesz spokojnie przechowywać je na blacie kuchennym lub na otwartej półce, ponieważ są ładne i dodadzą uroku Twojej kuchni. Należy zawsze pamiętać, że miejsce, w którym postawimy pojemnik z kawą, musi być suche i ciemne. Słońce ogrzewając nawet nietransparentny pojemnik, powoduje jego nagrzewanie się, a tym samym ulatnianie się delikatnych olejków. Kiedy już wiecie jak przechowywać swoją ulubioną kawę tak, aby zachowała bogactwo smaku i aromatu zaproście bliskie osoby i celebrujcie chwilę przy filiżance aromatycznej kawy.