Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Stolnica i mata silikonowa do pieczenia, czyli 2w1

Dzisiaj temat wyrabiania ciast do pieczenia. Rozglądając się za stolnicami do wyrabiania ciasta do wyboru mamy klasyczne stolnice drewniane oraz popularne ostatnio stolnice silikonowe. Zastanawiając się nad jakością pracy z tymi produktami, zdecydowaliśmy, że wygodniejsza jest stolnica silikonowa. Wybierając lepszą stolnicę wzięliśmy pod uwagę czysto praktyczne aspekty wyrabiania ciasta. Dobra stolnica powinna stabilnie trzymać się na blacie i nie przesuwać się w trakcie wyrabiania ciasta. Powinna również zapobiegać przywieraniu ciasta do niej, szczególnie kiedy mówimy o wyrabianiu ciasta na pierogi. Gdy posiadamy dosyć małą kuchnię, warto aby stolnica nie zajmowała dużo miejsca podczas przechowywania. Analizując wszystkie te cechy jednogłośnie zdecydowaliśmy, że najlepsza jest silikonowa mata do pieczenia. Co jest jej dodatkowym atutem? Silikonowe maty Avocado Home to akcesoria 2 w 1. Służy do wyrabiania ciasta i pieczenia w piekarniku. Zaskoczeni? My tak 😀

Silikonowa mata do pieczenia gwarantuje stabilność i jest łatwa w czyszczeniu. 

Drewniana stolnica jest solidna, ale zajmuje dużo miejsca i lubi się wykrzywić na skutek temperatury lub gdy namoknie. Potrafimy sobie wyobrazić jak bardzo przeszkadza przesuwająca się stolnica podczas wyrabiania ciasta. Aby zapewnić sobie stabilność polecamy wybór maty silikonowej, która mocno przylega do blatu i zapobiega przesuwaniu się. Na macie silikonowej można wyrabiać ciasto na pierogi, kluski oraz ciasto na pizze, które wymaga zdecydowane wkładu siły. Przy zakupie maty silikonowej możesz zapomnieć już o podkładaniu ścierki pod deskę, aby się nie ruszała. Dodatkowo ważną cechą maty silikonowej jest to, że można ją namaczać i myć z dużą ilością wody w przeciwieństwie do stolnicy drewnianej. Jest to duże ułatwienie w sytuacji, gdy wyschnie nam ciasto na stolnicy i jest ciężkie do usunięcia. Drewniana stolnica wymaga ostrożności, a dla zachowania wysokiej jakości najlepiej jest zmywać ją wilgotną ściereczką. Stolnicę silikonową możemy bez skrupułów wyszorować w zlewie pod bieżącą wodą, jeśli to konieczne.  

Stolnica silikonowa jest łatwa do przechowywania. 

A jaką stolnicę wybrać jeśli nie masz dużo miejsca do przechowywania w kuchni? Odpowiedź tutaj jest prosta. Najlepsza będzie taka stolnica, którą poskładasz lub zwiniesz i schowasz do szuflady. Owszem tradycyjna drewniana stolnica ma swoje zalety. Przede wszystkim jest wykonana z naturalnego materiału, jest trwała i świetnie wygląda. W przypadku ograniczonego miejsca w kuchni drewniana stolnica się nie sprawdzi. Potrzeba znaleźć dla niej miejsce z dala od wilgoci i wysokich temperatur. Jeśli masz małą kuchnię z ograniczoną liczbą szafek zdecydowanie polecamy silikonowe maty do wyrabiania ciasta. Matę można zwinąć w rulon lub złożyć na pół. Tak złożona mata silikonowa zmieści się w szufladzie i w szafce. 

Mata silikonowa do pieczenia w piekarniku Avocado Home  

Ostatnia z bardzo ważnych cech to złożona funkcjonalność stolnicy silikonowej. Nie jest to zwykła stolnica, która służy tylko do wyrabiania ciasta i chroni nasz blat przed zabrudzeniem. Stolnica silikonowa to również mata do pieczenia. Matę silikonową do pieczenia można używać w piekarniku w temperaturze do 260°C oraz w mikrofalówce również do 260°C. Dodatkowo można zawinąć w nią roladę lub inne ciasto wymagające schłodzenia i włożyć do lodówki lub zamrażalki. Na macie silikonowej piecze się zazwyczaj ciasteczka typu macarons bez użycia papieru do pieczenia. Może być używana również do przygotowania bezy lub rogalików francuskich. Mata silikonowa chroni przed przywieraniem i pomoże nam w pieczeniu idealnych ciasteczek. 

Czy każda mata silikonowa nadaje się do piekarnika?

Mata silikonowa do pieczenia jest wykonana z silikonu. W przypadku, gdy chcemy użyć jej do pieczenia musi ona posiadać specjalne oznaczenie, że jest odporna na wysokie temperatury powyżej 200 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że nie każda mata silikonowa nadaje się do pieczenia. Zanim dokonasz zakupu sprawdź dokładnie opis produktu i oznaczenia na produkcie. Silikon przeznaczony do użytkowania w piekarniku jest grubszy i charakteryzuje się odpornością na wysokie temperatury.

Gdzie kupić Mata silikonowa do pieczenia?

W naszym sklepie kuketo.pl polecamy maty silikonowe do pieczenia marki Avocado Home. Maty silikonowe do pieczenia tej marki dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. W asortymencie znajdziecie maty silikonowe do makaroników, uniwersalne maty do pieczenia oraz stolnice silikonowe.