Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Wystrój wnętrz – Dzbanek emaliowany

Naczynia emaliowane to bardzo szeroki asortyment produktów. Wyróżniają się elegancją i pięknym, ponadczasowym wzornictwem. Są to unikatowe rękodzieła, które wyróżniają się na tle seryjnej produkcji. Wiele z naczyń emaliowanych, takich jak np. dzbanek, to produkty, które stanowią doskonałe połączenie walorów użytkowych i dekoracyjnych.

Wystrój wnętrz to nie jest nasza specjalność, ale doskonale wiemy, że specjaliści z tej dziedziny kochają dzbanki emaliowane i inne naczynia jako dekorację do salonu i jadalni. Przygotowaliśmy parę prostych zdjęć dzbanków emaliowanych, które mogą kogoś zainspirować. Dzbanki emaliowane to nie tylko produkt do kuchni, bo jak widać, pięknie mogą się prezentować w salonie i łazience. Jeśli szukacie nowego wazonu polecamy wybór dzbanków emaliowanych do dekoracji wnętrz.

Dzbanek emaliowany to dzbanek z historią

Dzbany emaliowane to świetny dodatek do kuchni, jadalni, a nawet do łazienki. Jego dekoracyjny charakter wzbogaci wiele rodzajów wnętrz. Szczególnie ładnie będzie wyglądał we wnętrzach w stylu prowansalskim, paryskim lub tradycyjnym – polskim. Dzbanek to bardzo wyjątkowy wyrób, ponieważ jest to produkt wykonany ręcznie. Ocieplają wnętrza i przywołują poczucie bezpieczeństwa. A to dlatego, że naczynia emaliowane kojarzą nam się z dzieciństwem spędzonym u babci na wsi. Naczynia emaliowane były stosowane na codzień do produkcji żywności, przechowywania mleka i gotowania. Wiadra służyły do zbiorów na polu, a w dzbankach i kankach przechowywano nabiał. Do dziś można spotkać stare, emaliowane naczynia w ogrodzie, które służą jako dekoracja lub doniczki na rośliny. Nowe produkty za to są chętnie kupowane do wystroju wnętrz właśnie. Fabryki z wieloletnią tradycją produkują naczynia emaliowane w takim samy kształcie, z podkreśleniem ich dawnego charakteru.

Dzbanki emaliowane mogą służyć jako dzbany na świeże kwiaty oraz jako karafka na niedzielny kompot. Świetnie sprawdzają się jako dzbanek na mleko do niedzielnego śniadania. W takim dzbanku możemy mleko bezpośrednio podgrzać i podać. Mleko podgrzewane zbyt długo na wysokim palniku może troszkę się przypalić, natomiast łatwo się czyści. Wszystko za sprawą tego, że powłoka emalii jest bardzo trwała, jednolita i nie powoduje przywierania żywności. Dzbanek emaliowany wystarczy dobrze namoczyć i umyć miękką gąbką lub szczoteczką.

Dzbanek w stylu skandynawskim

Mimo długiej tradycji naczyń emaliowanych i ich charakterystycznego wyglądu, naszym zdaniem jest to produkt bardzo uniwersalny. Dzbanek emaliowany na kwiaty to „must have” w jadalni i kuchni w stylu skandynawskim. Styl „scandi” wyróżnia się prostotą i minimalizmem, dlatego też polecamy wybór prostych, jednokolorowych naczyń, jak np. biały dzban na kwiaty lub każdy inny w pastelowym kolorze. Do całkiem jasnych wnętrz polecamy nowoczesne dzbanki w kolorze czarnym, które za niedługo pojawią się w naszym sklepie. Sezonowo możemy nasze mieszkanie ozdobić w świeże kwiaty, a po za sezonem może to być liść monstery, liście eukaliptusa lub palmy daktylowej.

 Dzbanek emaliowany na zdjęciu powyżej wkrótce dostępny w sprzedaży online.