Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Zalety sztucznej choinki

Iglaste drzewka w wielu kulturach uważane są za symbol życia i odradzania się. Nie dziwi więc, że jako takie stało się bożonarodzeniową choinką. Sztuczne choinki wielu z nas kojarzą się z okresem PRL-u. Niezbyt ładne drzewa, wykonane z pokrytych zieloną folią drutów, rzadko przypominały prawdziwe choinki. Ale chęci były dobre! Początkowo chciano spopularyzować sztuczne choinki, aby ograniczyć wylesianie. Aktualnie sztuczne drzewka nie mają wiele wspólnego ze starymi, niezbyt urodziwymi choinkami. Wielu z nas zraziło się lata temu do sztucznych choinek, a może warto dać im szanse?

Choinki sztuczne jak żywe

Choinki, które obecnie możemy znaleźć na rynku, do złudzenia przypominają prawdziwe sosny, świerki i jodły! Często są to choinki na pniu z żywego drzewa. Dodatkowo same gałązki i igły do złudzenia przypominają prawdziwe sosny i świerki. Często takie choinki mają oszronione końcówki gałązek, co niezwykle imituje zmrożony śnieg czy sopelki lodu. Co ciekawe, aktualnie na rynku pojawiają się choinki na pniu o pięknym zapachu lasu i żywicy. To już nie te sztuczne, nieprzyjemne zapachy kurzu i plastiku.

Łatwe utrzymanie czystości

Kiedy zdecydujemy się na żywe drzewko, musimy liczyć się z tym, że będzie się nieustannie obsypywać, lub co gorsza, wszystko dookoła będzie oblepione żywicą. Gałązki te często też będą przeciążane przez ozdoby choinkowe. Ubieranie takiego drzewka to ból zadany przez kłujące igły, a ściąganie dekoracji sprawia, że cała podłoga staje się leśną ściółką. Żywe drzewko niestety często w domu nie daje rady przeżyć i pomimo podlewania, często ostatecznie usycha. Kończy się to długim sprzątaniem, a na koniec pojawia się problem, co zrobić z tym podupadającym drzewkiem po świętach? Tymczasem wszystkie te problemy znikają, kiedy zdecydujemy się na sztuczną choinkę. Drzewko nie obsypuje się i nie brudzi podłogi. Igły sztucznej choinki są miękkie, a gałązki silne i nie uginają się tak łatwo pod naporem dekoracji.

Wieloletnie choinki

Sztuczne drzewko choinkowe to produkt, który możemy używać latami. Dobrze przechowywane spokojnie wystarczy na wiele sezonów. Dzięki zakupie sztucznej choinki ograniczamy wycinkę lasów, a dodatkowo ograniczamy nasze wydatki. To ekologiczna i ekonomiczna opcja!

Niegroźne jej zwierzęta

Jeżeli zdecydujemy się na porządną, sztuczną choinkę na pniu, to nie musimy martwić się, że jedno merdnięcie ogonem natychmiast ją przewróci. Choinki jakie mogą Państwo znaleźć w sklepie naczynia.olkusz.pl mają odpowiednio dużą wagę i posiadają duży, stabilny pień z dodatkowym stelażem.

Inspiracje pomagające w wyborze odpowiedniej choinki znajdziecie tutaj (Trendy choinkowe 2020).