Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Trendy choinkowe 2020

Zastanawiasz się, na jakie ozdoby świąteczne postawić w tym sezonie? Jakie łańcuchy wybrać na choinkę albo na jaki kolor bombek postawić? A może lepsze będą drewniane ozdoby na choinkę? Nowoczesne, barwne ozdoby, czy stonowane kolory i dekoracje Vintage? O tym wszystkim porozmawiamy w dzisiejszym poście!

Kolory ziemi

Jeśli ktoś śledzi trendy ubraniowe, to wie, że kolory natury, beże i brązy zyskują na popularności w tym sezonie. Podobnie też choinki! Choinkę więc warto przyozdobić bombkami i łańcuchami w kolorach zszarzałego beżu, czy jasnych, kawowych brązów, a także rdzawe czerwienie i ciemne pomarańcze. Możemy postawić też na drewniane dekoracje świąteczne. Warto też pomyśleń o przyozdobieniu wnętrza złotymi liśćmi czy gałązkami mosiężnej jemioły. Możemy również samodzielnie polakierować na złoto szyszki i rozłożyć w domu. Za tym trendem idą również świąteczne kubki i inne akcesoria kuchenne, pojawiają się na nich złote zdobienia, ale i leśne zwierzęta: renifery, wiewiórki, lisy…

Dekoracje Vintage

Wielki powrót starych dobrych szklanych i drewnianych ozdóbek w przeróżnych kształtach. Zabawkowe pociągi, cukierki, ludziki, pajacyki, zwierzątka, domki i grzybki… W sklepach ponownie zagoszczą te malutkie zabawki do powieszenia na choince! Prócz tego na choinkach zawisną ozdoby świąteczne DIY, szyszki i szklane kule wypełnione w środku brokatem czy liśćmi. Do tego oczywiście lampki choinkowe, drobne o ciepłej barwie, stanowiące jedynie tło dla wspaniałych ozdób Vintage.

Choinki na pniu i diamentowe

Mówimy o dekoracjach, ale przecież najpierw należy wybrać choinkę! Ja zdecydowanie uważam, że najlepsza będzie sztuczna choinka, ale o tym już wspominałam tutaj. Tymczasem jednak jakie choinki będą modne w roku 2020? Naturalne! Zielone choinki na pniu to będzie strzał w dziesiątkę! Do tego choinka diamentowa, której gałązki zdają się być jakby świeżo pokryte padającym śniegiem.

Mroczne i gustowne ozdoby w niebieskich i zielonych barwach

Choć zazwyczaj stawiamy w choinkach na jasne, jaskrawe kolory, tym razem wychodzimy poza ramy! Modne stają się choinki udekorowane bombkami i ozdobami świątecznymi w ciemnych, niebieskich i fioletowych kolorach. Ten mrok będą przełamywać złote dodatki i ciepłe kolory lampek świątecznych. W efekcie uzyskamy naprawdę przytulny i ciepły wygląd drzewka. Co zaskakujące… wiele marek stawia również teraz na szklane lub aksamitne bombki w odcieniach zieleni! Są to najczęściej ciemne, oliwkowe i myśliwskie zielenie. Takie aksamitne bombki w zielonych barwach przywodzą na myśl dostojne królestwo, jak do tego dodamy złote lampki choinkowe, stworzy nam się prawdziwie królewski, ale i ciepły klimat.

Tradycyjne choinki w czerwieni

Przypomnijcie sobie choinki sprzed około 10 -15 lat. Tradycyjne zielone choinki, obwieszone krwistoczerwonymi bombkami i łańcuchami. Na gałązkach drzewka znajdą się również pierniczki, bombki w kształcie jabłek, orzechów i grzybków i małe prezenciki. Do tego lśniące, metaliczne dekoracje: srebrne, złote i miedziane… Tak, wszystko to wraca do łask! Jeśli więc lubicie chomikować stare ozdoby z nadzieją, że jeszcze się przydadzą, to najwyższy czas odkurzyć je i przygotować do świąt.

Więcej informacji o sztucznej choince znajdziecie tutaj (Zalety sztucznej choinki).