Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

10 pomysłów na trafione prezenty na parapetówkę!

Impreza na nowe mieszkanie to tradycja, która jest z nami już od pokoleń i raczej prędko nie wygaśnie. Również zgodnie z tradycją, na parapetówkę nie można przyjść z pustymi rękami! Zazwyczaj przynosimy jakieś drobniejsze i większe sprzęty kuchenne, ewentualnie inne przedmioty użytku domowego. Często, kiedy dostajemy zaproszenie na parapetówkę mamy totalną pustkę w głowie. Nie wiemy, co może się przydać na nowym mieszkaniu. Właśnie dlatego dzisiaj przygotowałam aż 10 pomysłów na naprawdę fajne prezenty!

1. Nowy komplet garnków do nowej kuchni

To chyba jeden z najbardziej oczywistych pomysłów na prezent! Zwykle w nowym mieszkaniu to pierwsza rzecz, której potrzebujemy, a zazwyczaj jeden zestaw garnków to za mało. Nawet jeśli nowi mieszkańcy już mają parę garnków, to kilka więcej na pewno im nie zaszkodzi!

2. Niezastąpione do zapiekania naczynie żaroodporne

Zazwyczaj ktoś, kto wykosztował się na kupno bądź wynajem i wyposażenie mieszkania czy domu, liczy każdy grosz i kupuje tylko przedmioty niezbędne do „przeżycia”. Dlatego też warto kupić coś takiego jak naczynie żaroodporne, jest to używany przez wielu, bardzo praktyczny przedmiot, dzięki któremu możemy znacznie rozszerzyć nasz jadłospis.

3. Oszczędny szybkowar

Szybkowar to najbardziej ekonomiczny i ekologiczny garnek, jaki możemy sobie wyobrazić. Naczynie znacznie skraca czas przyrządzania posiłku, a dodatkowo dzięki szczelnemu zamknięciu zapach potrawy nie rozprzestrzenia się w całym mieszkaniu.

4. Wysokiej jakości chlebak

Prawie każdy je chleb, a niestety pieczywo nietrzymane w odpowiednich warunkach może zapleśnieć, wyschnąć na wiór i jedzenie nawet świeżo upieczonego chleba już po kilku godzinach przestanie być przyjemnością. Dlatego właśnie niezbędny do każdego nowego mieszkania jest porządny chlebak, który zadba o utrzymanie świeżości pieczywa.

5. Szklane, stalowe, plastikowe, porcelanowe emaliowane… po prostu miseczki kuchenne

Tak, te produkty można by wymieniać bez końca. Nie bez przyczyny jednak jest aż tyle rodzajów miseczek. Są one po prostu przydatne do wszystkiego! Do odłożenia pokrojonych składników dania, do schowania czegoś do lodówki, do podania posiłku, do przygotowania sałatki… W związku z ilością możliwości, jakie dają miski kuchenne, przydaje się ich tak naprawdę każda ilość!

6. Wszelakie tekstylia kuchenne

Tekstylia kuchenne, czyli co właściwie? Fartuszek, ręcznik kuchenny, rękawice kuchenne… Wszystkie materiały niezbędne w kuchni.  Prawdopodobnie, jeżeli ktoś już się przeprowadził, to ma jakieś pierwsze ręczniki, ale sami dobrze, wiecie jak one się brudzą i jak często trzeba je zmieniać, dlatego taki prezent na pewno się nie zmarnuje.

7. Na kawę i herbatę… zestaw filiżanek

Filiżanki to bardzo standardowy, ale i praktyczny prezent na parapetówkę. Kto wie, może nasz prezent zostanie od razu wykorzystany podczas imprezy?

8. Komplet talerzy

Przez długi czas po wprowadzeniu się do nowego mieszkania, notorycznie brakowało mi talerzy, też tak mieliście? Pomóżmy naszym znajomym, aby i oni nie mieli tego problemu! Najlepsze będą proste białe lub kremowe talerze, które będą pasować do wszystkiego.

9. Porządny zestaw sztućców

Komplet 24, 50, a nawet 72 sztuk sztućców to doskonały prezent na imprezę w nowym mieszkaniu. W końcu porządny komplet sztućców to niezbędna rzecz w każdej kuchni.

10. Ładny i praktyczny komplet noży w bloku

To jest zdecydowanie fantastyczny pomysł na prezent! Pamiętam, że ja sama na nowe mieszkanie dostałam zestaw noży w bloku, które do dziś dumnie stoją na moim blacie kuchennym i wciąż pomagają mi w kulinarnych przygodach.

Mam nadzieję, że moje propozycje wam pomogły!

Trzymajcie się ciepło,

Kinga