Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Jak przygotować komunię w domu?

Maj to czas komunii. Choć coraz bardziej popularne jest przygotowywanie komunii świętej w restauracjach, wiele rodzin wciąż samodzielnie przygotowuje rodzinne uroczystości. Niewątpliwie jest to nie lada wyzwanie i przygotowanie samodzielnie uroczystości dla kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu osób wymaga samozaparcia. Warto zaangażować w przygotowania wszystkich członków rodziny! A samej ułatwić sobie sprawę zaopatrując się w porządne, duże garnki. Co się przyda do gotowania dla takiej ilości osób?

Duży garnek do rosołu to podstawa

Nieważne, jaką zupę mamy w planie przygotować – duży, gastronomiczny garnek jest w tym przypadku obowiązkowy. Nie musimy od razu decydować się na garnek 40 l, myślę, że do warunków domowych wystarczy duży garnek o pojemności około 10-12 l. Taki garnek będzie już na tyle wielki, by pomieścić spore ilości zupy, a jednocześnie posłuży nam także na co dzień – do wekowania słoików, gotowania kompotów czy smażenia konfitur. Do wyboru mamy duże garnki stalowe, bądź emaliowane. Garnek emaliowany lepiej sprawdzi się do gotowania kwaśnych potraw jak bigos czy kapuśniak. Ponadto emalia to powłoka o prozdrowotnych właściwościach, dlatego garnek emaliowany sprawdzi się do gotowania dla dzieci. Garnki ze stali nierdzewnej górują nad emaliowanymi w kwestii odporności na uszkodzenia mechaniczne. Choć emalia jest trwałą powłoką o wysokiej jakości, należy o nią szczególnie dbać.

Brytfanna do pieczenia mięsa

Brytfanny posłużą do pieczenia mięs… Jeśli planujesz upiec pieczeń, w całości przyda ci się gęsiarka, która jest na tyle duża, by pomieścić cały kawałek drobiu czy schabu. Emaliowana brytfanna z uchwytami posłuży także do przygotowania opiekanych ziemniaków. Ponadto naczynia emaliowane długo utrzymują ciepło i równomiernie się nagrzewają, dlatego elegancka emaliowana blacha będzie świetna do bezpośredniego podawania gorących dań.

Niezbędne akcesoria kuchenne do przygotowania komunii w domu!

Zrób przegląd szafek i zastanów się, co przyda ci się z wyposażenia i ułatwi pracę w kuchni. Zaplanuj jadłospis i zrób listę rzeczy, których ci brakuje, nie tylko do gotowania, ale także do podawania potraw. Nawet w przypadku, gdybyś musiała wyposażyć swoją jadalnię i kuchnie w dodatkowe akcesoria kuchenne, z pewnością koszta będą sporo mniejsze niż w przypadku wyprawienia uroczystości w lokalu. Podpowiem, że do przygotowania rodzinnej uroczystości niezbędna jest odpowiednia ilości talerzy, a także zestaw sztućców, kubków, kieliszków do wina. Nie ma nic mniej eleganckiego niż każdy nóż i widelec “z innej parafii”! Porządny zestaw sztućców czy szklanek kupisz już za niewielkie pieniądze. Jednak to nie wszystko! Warto zaopatrzyć się w specjalne łyżki do nakładania mięsa, sosjerkę, niezbędna będzie także duża chochla do nakładania zupy.