Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Jak przygotować mieszkanie na święta?

Tuż przed świętami często wielu z nas wpada w popłoch i w panice zaczyna robić wiele rzeczy równocześnie, żeby tylko zdążyć. Ciągnie to za sobą wiele negatywnych konsekwencji, których przecież nie powinno być w tym radosnym czasie! Ciągły stres, wieczne zabieganie, zmęczenie i liczne nieprzemyślane zakupy… Najlepiej przygotowywać się do świąt spokojnie i z dużym wyprzedzeniem, ale co jeśli został już tylko tydzień?

Jak w tydzień przygotować się do świąt?

  • Jeżeli masz taką możliwość, dobrze wziąć sobie wolne. Harując w pracy i w domu po pracy podczas świat będziesz zmęczona i pełna negatywnej energii, znajdź w tym czasie chwilę dla siebie, aby zrelaksować się i nacieszyć tym magicznym czasem.
  • Nie masz jeszcze prezentów? Zamów je przez internet! Zakupy internetowe są znacznie szybsze, wyszukanie tego, czego szukamy jest szybsze, a w dodatku paczka z zamówieniem dotrze pod nasze drzwi. Zamawiając prezenty w sklepie naczynia.olkusz.pl możesz być pewien, że paczka dotrze przed świętami!
  • Na dzień wigilii pozostaw jak najmniej do zrobienia. Ulep wcześniej i zamroź uszka, pierogi czy ręcznie robiony makaron.
  • Sprzątanie przed świętami to prawdziwe wyzwanie, ale w tydzień dasz radę! Podziel sprzątanie na cały tydzień, tak aby nie przepracować się zanadto. Możesz codziennie sprzątać w jednym pokoju, a na koniec dzień przed wigilią pozostanie jeszcze tylko odkurzyć dom i umyć podłogi.
  • Umyj dawno nieużywaną zastawę stołową. Zrób to wcześniej, aby nie musieć ścierać talerzy w popłochu w wigilię.
  • Na koniec pozostaje już tylko udekorowanie mieszkania i ubranie choinki!

Porada! Sprzątaj z góry na dół. Najpierw żyrandol, karnisz, kolejno szafki, aż do ziemi. Dzięki temu nie będziesz musiała parokrotnie odkurzać podłogi bo znowu się zakurzyła.