Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

Jakie filiżanki do kawy, jakie do herbaty?

Coraz szerszy wybór filiżanek sprawia, że nie możemy się zdecydować! Jaki komplet filiżanek będzie dobry na kawę na przyjęciu, a jakie filiżanki nadadzą się doskonale na wieczór przy herbatce z przyjaciółką? Pojawia się też obecnie wiele udogodnień takich jak termiczne ścianki, wszystko to omówię w dzisiejszym poście, do którego przeczytania serdecznie Was zapraszam!

Z jakiej filiżanki pić kawę?

Jaką pojemność mają filiżanki do kawy? Różną! Jeżeli mówimy o espresso to nie powinna ona przekraczać 100 ml. Ogólnie rzecz biorąc to zależy tylko od nas, jaką filiżankę wybierzemy do kawy. Być może lubimy klasyczną „małą czarną” kawę, ale jeśli wolimy większą ilość słabszego wywaru to oczywiście nie ma przeciwwskazań, aby zdecydować się na większą filiżankę!

Filiżanki porcelanowe Veroni 220 ml x 264,90 zł

Duże filiżanki na herbatę

Moje rady w kwestii wyboru filiżanki do herbaty to oczywiście tylko sugestie, każdy ma prawo pić herbatę w takich ilościach i z takich naczyń, jakie mu się tylko zamarzą! Osobiście polecam do herbaty zakup dużych filiżanek, o pojemności większej niż nie jeden kubek. Jeżeli lubicie spotkać się z przyjaciółką na długie pogaduchy przy herbacie, taka duża ilość herbaty będzie doskonałym pretekstem na przedłużenie spotkania. J

Filiżanka ze spodkiem BGtech, 400 ml – 26,00 zł

Nowoczesne filiżanki termiczne

Co wyjątkowego jest w filiżankach termicznych? Utrzymują ciepło na dłużej, a dodatkowo łapiąc filiżankę z gorącym napojem nie poparzymy sobie dłoni. Te niesamowite właściwości zawdzięczamy świetnej izolacji termicznej, którą stwarza powietrze zamknięte wewnątrz filiżanki. Taki zestaw filiżanek przyda na się szczególnie jeśli mamy skłonność do zajęcia się czymś i zapomnienia o kawie bądź herbacie, wówczas jest większa szansa, że napój jeszcze nie ostygł.

Filiżanki termiczne Duo, 6 szt, 280 ml – 109,90 zł

Oryginalna filiżanka z dzbankiem do parzenia herbaty

Ciekawym rozwiązaniem, coraz częściej wykorzystywanym w nowoczesnych kawiarniach są filiżanki z dzbankiem! Całość podajemy z wlaną do dzbanka gorącą wodą i torebką herbaty. Osoba, której podajemy w taki sposób napar, sama może zdecydować, w którym momencie herbata będzie odpowiednio esencjonalna. Wówczas należy ściągnąć dzbanek z filiżanki, przelać do niej całość lub tylko część napoju i delektować się świeżo zaparzoną herbatą!

Dzbanek z filiżanką i spodkiem Flamingo – 49,90 zł