Tu znajduje się nowy sklep naczynia.olkusz.pl. Jesteś w dobrym miejscu!

O czym warto pamiętać na wycieczce w góry?

Wycieczki górskie, biwaki, nocowanie w namiocie to wszystko ma niesamowity i niepowtarzalny klimat, a chwile tak spędzone na pewno na długo zapamiętamy. To też fantastyczny sposób na spędzanie czasu z dziećmi, warto zaszczepić w nich chęć do wycieczek i szukania tego rodzaju pozytywnych przygód oraz emocji. Są jednak pewne rzeczy, o których w trakcie takiej wyprawy nie możemy zapomnieć! Jakie? Śpieszę z odpowiedzią!

Co wziąć ze sobą na górską wycieczkę

Najważniejsze podczas takich wycieczek jest nawadnianie organizmu. Zwykle w takich sytuacjach duży wysiłek fizyczny sprawia, że więcej się pocimy, a co za tym idzie, musimy znacznie więcej płynów dostarczać naszemu organizmowi, aby się nie odwodnić. Co więc możemy zrobić? Warto przed wycieczką przygotować sobie kubki termiczne z gorącą herbatą czy kawą, ciepły napój zwłaszcza na wiosnę lub jesień bardzo się przyda. Jeżeli idziemy w większej grupie, warto wziąć jeden duży termos, zamiast pojedynczych kubków termicznych, zaoszczędzimy w ten sposób sporo noszenia. W takiej sytuacji jedna osoba może nieść termos, druga jedzenie, a trzecia kubki! Najlepszym wyborem na wycieczkę w góry będą kubki emaliowane! Dlaczego akurat te? Po pierwsze, jest to bardziej ekologiczny i ekonomiczny wybór niż kubki jednorazowego użytku. Dodatkowo, kubki emaliowane nie tak łatwo zniszczyć, nie zaszkodzi im upadek na ziemię, który podczas takich wypraw może się zdarzyć. I wreszcie, po trzecie, kubki emaliowane są po prostu zdrowe. Szklista powłoka emalii nie wchodzi w reakcje z żywnością, nie wydziela szkodliwych substancji i jest wyjątkowo higieniczna. Prócz ciepłych napojów bardzo ważne jest, aby zaopatrzyć się w bidony z wodą, bo to jest mimo wszystko coś, co nawodni nas najlepiej. Prócz wyżej wymienionych na taką wycieczkę warto wziąć ze sobą scyzoryk, nigdy nie wiadomo, kiedy może się do czegoś akurat przydać Otwarcie jakiegoś posiłku, przecięcie przeszkadzającej gałązki, ścięcie ciekawego okazu kwiatów czy nacięcie bandaża, pamiętajmy, że podczas wycieczki może się zdarzyć wiele nieprzewidzianych sytuacji, w których będziemy musieli się odnaleźć!

Co wziąć na nocowanie w namiocie?

A co jeszcze może się przydać, jeżeli prócz wycieczki planujemy także nocleg w namiocie? Tutaj już lista znacznie się wydłuża. Dobrze jest wziąć ze sobą kuchenkę turystyczną, dzięki której będziemy mogli zjeść ciepły posiłek i uraczyć się o poranku gorącą kawą. Ale właśnie, jak już mamy kuchenkę to przyda się także patelnia aluminiowa, garnek aluminiowy oraz czajnik aluminiowy w niezbyt dużych rozmiarach. Dlaczego w tym wypadku akurat warto postawić na aluminium? Ponieważ są to dość tanie produkty, dzięki czemu zniszczenie ich podczas wycieczki nie będzie wielką szkodą. Ciężko jest je zresztą zniszczyć, a dodatkowo są wyjątkowo lekkie, co ważne, kiedy wchodzimy na pole namiotowe z plecakami, a nie podjeżdżamy autem. Jak już decydujemy się na nocleg, to musimy wziąć spore zapasy żywności, w takich sytuacjach częstym wyborem jest jedzenie z puszki, a więc przyda nam się także mały i poręczny otwieracz do puszek. Aby jednak nie jeść prosto z puszki, woreczka czy garnka, dobrze zaopatrzyć się w przynajmniej jedną na głowę miseczkę. Podobnie jak z kubkami polecam miseczki emaliowane, będzie ekologicznie, ekonomicznie i mamy pewność, że naczynie wróci całe do domu. No i pamiętajmy o zaopatrzeniu się w jakieś sztućce, jedzenie rękami zwłaszcza kiedy nie mamy gdzie ich umyć dokładnie, nie jest dobrym pomysłem.

Trzymajcie się ciepło,

Kinga