Odwiedź nasze konto na Instagramie @kuketo.pl, gdzie uzyskasz szybkie porady dotyczące produktów.

Wycieczka z kubkami emaliowanymi

Cenię sobie kubki emaliowane z wielu powodów, a jednym z nich jest możliwość wzięcia go ze sobą na wycieczkę! Na długie spacery po lesie, podróże górskie i biwaki… Być może nawet sam nie wiesz, jak bardzo kubek emaliowany może pomóc Ci podczas wyprawy!

Dlaczego kubki emaliowane są doskonałe na wycieczkę?

  • Nie tłucze się! – W razie gdyby upadł Ci kubek szklany, to już nic z niego może nie zostać, z emalią jest nieco inaczej! Naczynie musiałoby naprawdę mocno uderzyć, żeby doprowadzić do powstania wgniotki lub odprysku emaliowanej powłoki. Najczęściej jednak emaliowany kubek przetrwa upadek bez szwanku. To więc znacznie bezpieczniejsza opcja kiedy spacerujesz z kubkiem po górach lub lasach i zabierasz ze sobą tylko jedno naczynie.
  • Niski koszt! – Nawet jeżeli kubek ucierpi podczas wycieczki, naczynia emaliowane nie są drogie, utrata jego będzie mniej dotkliwa niż strata drogiego, rondelka z powłokami non-stick.
  • Kubek i garnek w jednym! – Kubek emaliowany jest niezwykle wielofunkcyjny! Z naczynka możesz pić herbatę czy inny napój, ale też zagotować w nim wodę lub odgrzać małą porcję jedzenia! Przy pomocy kubeczka zaczerpniesz wody ze strumienia oraz zbierzesz do niego jagody podczas spaceru po lesie.
  • Niska waga! – Naczynia emaliowane są stosunkowo lżejsze od grubych naczyń stalowych, podczas wycieczek zmniejszenie wagi plecaka może być prawdziwym zbawieniem!
  • Łatwe do utrzymania w czystości! – Szklista powłoka emaliowana nie posiada mikro szczelin, w których mogłyby utkwić bakterie, dodatkowo emalia jest łatwa do mycia, wystarczy miękka gąbka i delikatny środek myjący.
  • Bezpieczne dla alergików! – Szklista powłoka emaliowana nie wchodzi w reakcje z żywnością i nie wydziela szkodliwych substancji. Dzięki temu potrawy przygotowane i podane w naczyniu emaliowanym są doskonałe dla alergików, dzieci i osób starszych.

Kiedy kubki emaliowane sprawdzą się najlepiej?

Na wycieczce w górskiej — Z kubka emaliowanego będziesz mógł podczas przerwy napić się lub zjeść coś. Za pomocą naczynia możesz też zaczerpnąć wody pitnej ze źródełka, to wygodniejsze i bardziej higieniczne rozwiązanie niż łapanie wody w dłonie.

Podczas biwaku — Zamierzasz na biwaku gotować potrawy na kuchence turystycznej? Naczynia emaliowane możesz bezpiecznie kłaść na kuchence! Możesz więc zagotować w kubku wodę, a następnie w tym samym naczyniu zaparzyć herbatę. Dodatkowo w kubeczku emaliowanym możesz też odgrzać przygotowany wcześniej posiłek np. Pulpety ze słoika lub makaron z sosem.

Na spacerze po lesie — Spacerując po lesie lubisz zbierać leśne owoce? Koniecznie zabierz ze sobą emaliowany kubeczek, w którym bezpiecznie przechowasz jagody i maliny, nie gniotąc ich. Zbierając owoce do reklamówki czy woreczka, po czasie z owoców może pozostać papka.