Maty chłodzące dla psa
Nasze zwierzaki — psy, koty, czy nawet świnki morskie odczuwają tak jak i my nieznośne upały. Nie są w stanie nic z tym zrobić, a co więcej, długa sierść może je dodatkowo ogrzewać. Z drugiej strony sierść chroni ciało psa przed ostrymi promieniami słonecznymi i nie należy go jej pozbawiać. W jaki sposób można więc dać zwierzakowi ulgę w największe, letnie upały? No i tu właśnie wchodzą maty chłodzące dla zwierząt. Celem mat chłodzących jest przywrócenie temperatury psa do normy w jak najkrótszym czasie.
Czy warto kupić matę chłodzącą dla psa?
Maty chłodzące dostępne są w bardzo wielu rozmiarach, dzięki czemu znajdzie się mata chłodząca dla dużego psa, jak i mata chłodząca dla małego psa. Nie zabraknie także rozmiarów idealnych dla kotów czy mniejszych zwierzaków. W naszym sklepie znajdzie się mata chłodząca dla psa 110×70 cm, 60×80 cm, 30×40 cm, a i to nie wszystkie rozmiary dostępne w ofercie. Rozmiar to jednak niejedyne kryterium, na które trzeba spojrzeć, szukając odpowiedniej maty dla swojego pupila. Ważna jest długa efektowność cieplna, którą maty chłodzące z żelem zdecydowanie posiadają. Istotne przy wyborze maty chłodzącej jest także łatwość jej czyszczenia. Maty w naszym sklepie są łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną gąbką lub ściereczką. Ostatnią ważną cechą maty chłodzącej jest jej mobilność. Matę można rozłożyć zwierzęciu w domu, na podwórku w cieniu, w samochodzie czy na tarasie. Należy jedynie pamiętać, aby nie kłaść maty w słońcu, może to zniwelować jej zbawienne działanie.
Mata chłodząca dla kota
Maty chłodzące to luksus nie tylko dla psa. Także koty nie pogardzą w upalne dni położyć się na macie i schłodzić. Chociaż na ogół zwierzaki te szukają najcieplejszych kątów, kiedy temperatura sięga 30 st. C., nawet one potrzebują ochłodzenia. Mata chłodząca dla psa i kota to produkt bardzo łatwy w transporcie, można złożyć ją w kwadrat lub zwinąć w rulon i zabrać w podróż. Na wakacjach nad morzem nasz zwierzak będzie nam wdzięczny za chłodzące miejsce wypoczynku! Mat chłodzących istnieje także wiele rodzajów, chociaż nie każdy z nich jest tak samo skuteczny, warto zapoznać się ze wszystkimi rodzajami mat chłodzących, aby wybrać najlepsze!
Mata chłodząca jak działa?
Żelowa mata chłodząca dla psa nie musi być w żaden sposób chłodzona. Mata pod wpływem nacisku wytwarza chłód, obniżając swoją temperaturę i jednocześnie ochładzając zwierzaka. Psy, chociaż z początku mogą obawiać się maty, zachęcone raz czy dwa smakołykami same zauważą, że podczas upalnych dni mata ochładza je i daje ulgę. Maty chłodzące są łatwe do utrzymania w czystości, a zabrudzenia wystarczy zetrzeć z nich wilgotną gąbką lub kuchennym ręcznikiem. Dlaczego ważne jest, aby ochłodzić psa w upalne dni? Zwierze podczas dużych upałów może dostać hipotermii, a udar cieplny jest niezwykle niebezpieczny. Koniecznie podczas upałów obserwuj swojego zwierzaka, a jeżeli zobaczysz niepokojące objawy takie jak drgawki, nadmierne ślinienie, trudności z oddychaniem i dyszenie, koniecznie skontaktuj się jak najszybciej z weterynarzem!
Mata z żelem chłodzącym
Przyglądaliśmy się wielu rodzajom mat, aby ostatecznie wybrać takie, jakie naszym zdaniem są najskuteczniejsze i najpraktyczniejsze, czyli maty z żelem chłodzącym aktywowanym ciśnieniowo. Mata zawiera wkładki żelowe, które są aktywowane pod naciskiem wagi psa. To bardzo praktyczny sposób ochłodzenia psa. Nie wymaga on od nas specjalnego schładzania maty. Dodatkowo mata żelowa nie wywołuje dyskomfortu, jaki może spowodować podkładka do chłodzenia z lodem. Ten sposób chłodzenia może wpłynąć negatywnie na zwierze, kontakt z lodem może powodować dreszcze. Istnieje również mata do chłodzenia na bazie wody. Działa niczym termofor, do którego musimy wlać zimną wodę z kranu. Jej dużym minusem jest krótkotrwałe działanie. Gdy woda wróci do temperatury pokojowej, trzeba ją wymienić. Brana przez nas pod uwagę była także mata z materiału zmiennofazowego. Ta jednak zawiera substancję chemiczną, która działa dobrze, jednak w przypadku wycieknięcia może zaszkodzić psu. Mata z żelem chłodzącym sprawdziła się naszym zdaniem najlepiej. Jest praktyczna, przyjemna w kontakcie ze skórą i bezpieczna dla zwierząt!